JAK PRACUJI
Obecný přístup
Obecný přístup k psychoterapii je založen na dialektice, tedy takovém přístupu k rozhovoru, kdy terapeut se vzdává všech svých technik, lepších znalostí, veškeré autority a snahy ovlivňovat. Klient i terapeut jsou svébytné individuality, a proto v ideálním případě dochází během terapie ke srovnávání vzájemných zjištění.
Jedna osobní konzultace trvá zpravidla minimálně 1 hodinu a maximálně 2 hodiny.
Kroky terapeutického postupu
- Úvodní instruktáž o psychosomatice - pochopení metody - shoda na metodě. Pokud nedojde ke shodě, nemá smysl pokračovat dále.
- Základní posouzení psychosomatického (emocionálního) založení klienta, které může mít jakoukoliv, byť minimální souvislost s jeho nemocí nebo jiným problémem. Lépe řečeno zjištění, co klient žije. Jedná se o debatu nad otázkami, které člověka zpravidla nenapadne si pokládat. Člověk v zásadě vůbec nemusí tušit, co v sobě nosí.
- Provedení syntézy (souhrnu), kdy je nutné utřídit, co bylo zjištěno v předchozím kroku.
- Na základě bodu 3) je pak již v podstatě možné určit tzv. psychosomatický kód, což není nic jiného, než strukturovaný popis příčiny problému klienta, jež spočívá v kombinaci stresů vyplývajících z jeho emocionálního (myšlenkového) nastavení.
- Řízená meditativní terapie podle stanoveného postupu pro uvolnění nežádoucích myšlenek a stresů. Směřuje k odstranění příčin.
Cíl terapie
- Najít v sobě příčinu problému. Již skrze pojmenování situací a vzorců chování, které se skrývají za nemocí, dochází k prvotnímu uvolnění těchto energetických bloků.
- Uvolnit příčinu, „uklidit“ ve svém emocionálním těle.
- Učinit poznání a zkušenost, pochopit širší souvislosti problému.
- Přenastavit přístup k životu v oblasti zdraví, iniciovat změnu ve svém emocionálním nastavení, najít rovnováhu a harmonii.
- Rozšířit své vědomí a získat schopnosti samoléčení.
Toto zvědomění není náhražkou jakékoliv léčebné praxe, ale může se stát její důležitou součástí, zejména pokud jsme již připraveni a ochotni naše ne-mocné vnitřní nastavení opustit.
Spolupracující odbornosti
Psychosomatický přístup by ale neměl být brán jako samojediný na cestě k dosažení zdraví. Měl by být chápán pouze jako základ pro léčení, jenž je vhodné podpořit či doplnit i ostatními zdravotními obory, a to buďto při diagnostice anebo při následném léčení např.:
- klasická medicína (diagnostika),
- parapsychologie,
- telekineze,
- čtení z akáši (záležitosti karmy, rodové zátěže, plán duše atd.),
- kraniosakrální terapie,
- fytoterapie,
- ajurvéda,
- dietologie (řešení kyselosti, dělená strava, složení stravy, očisty, emocionální potraviny, potraviny podle krevních skupin atd.)
- homeopatie,
- akupunktura a akupresura,
- kondiční trénink (pohyb, dýchání, řešení pohybových disbalancí atd.),
- atd.